KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14232061
nr 1423 2061
Knut Janson
(1882-1966), Sverige
Oljemålning, "Djurgården". Signerad. Olja på pannå, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Knut Janson, svensk bildkonstnär född 1882, död 1966.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:04:21
100 kr
250 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)